Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

Ankara Çankaya Özel Yurt Fiyatları

Ankara Çankaya Özel Yurt Fiyatları

Yaşadığı şehirden uzakta bir üniversiteye yerleşen öğrenciler kalacakları yurtları araştırmaya başladı. Tabi pek çok alternatifi bulunan özel yurtlar, sundukları imkânlara göre fiyat politikasını açıkladı. 5 yıldızlı bir otel konforunda konaklayacak olan öğrenciler için ise okuyacağı üniversiteye uzaklık ve yeme – içme imkânları ön planda geliyor. Çankaya özel yurtlar anlamında oldukça fazla alternatif sunan bir şehir. İşte tüm ayrıntıları ile Ankara Çankaya özel yurtlar sizlere yardımcı olacaktır.

 

Okula Yakın Yurtlar Bulunuyor

Çankaya’da öğrenim görecek olan öğrenciler için konaklama hazırlığında olan bazı yurtlar, üniversitelerin tam karşısında yer alıyor. Böylelikle öğrencilerin derslere yetişebilmeleri için erken uyanmalarına ya da ekstradan yol ücretine katlanmalarına gerek kalmıyor. Ancak bu yurtlar okuldan uzak yurtlara göre daha fazla aylık ücret talep edebiliyor. Bunun yanında Çankaya kız özel kız yurtlarında oldukça kapsamlı güvenlik önlemleri alınmış durumda. 5 yıldızlı otel konforundaki bu yurtlarda, kartlı kapı açma sistemleri, güvenlik personeli ve gizli kameralar da bulunuyor. Ayrıca bazı Çankaya özel öğrenci yurtlarında yalnızca kahvaltı verilirken, bazı yurtlarda akşam yemeği de veriliyor. Ayrıca yurtlardaki kahvaltı menüleri açık büfe ya da standart olabiliyor. Bu da yurdun konfor anlayışına bağlı fiyata yansıyabilen durumlardan bir tanesi.

Kişisel Tuvalet ve Banyolar

Öğrencilerin önem verdiği hijyen konusuna da bir açıklık getirmek gerekirse, tuvalet ve banyolar çoğu yurtta oda içinde bulunuyor. Bu da toplu kullanım alanları olan yurtlara göre daha avantajlı bir olanak oluyor. Ayrıca çoğu yurt tek kişilik oda imkânı da sağlıyor. Elbette bu odalarda konaklayacak kişilerin ödeyeceği rakamlar diğer odalara göre daha yüksek. Çankaya özel öğrenci yurtlarının hemen hepsinde öğrencilerin ders çalışabilmesi için hazırlanmış masa ve sandalyeler bulunuyor. Ayrıca her yurtta kesintisiz sıcak su ve internet ağı da bulunuyor.