Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

Ankara Özel Kız Yurtları Fiyatları

Ankara Özel Kız Yurtları Fiyatları

Ankara'da bulunan yükseköğrenim eğitimi veren üniversiteler Türkiye genelinde yüksek puanla öğrenci alan ve tercih listelerinde en baş sıralarda olan üniversitelerdir. Üniversite sayısının ve öğrenci sayısının fazla olmasından dolayı özel sektör yurt hizmetleri oldukça gelişmiştir. Ankara kız yurdu fiyatları öğrencinin her türlü konforu düşünülerek tasarlanmış ve fiyatlandırılmıştır. Devlet yurtlarının yetersiz olması ve konforunun özel yurtlara oranla daha düşük olması özel yurtların gelişme nedenlerinden biridir.

 

Ankara Özel Kız Yurtlarında Neler Bulunur

Ankara'da bulunan özel yurtların fiyatları bulundukları semtlere ve verdiği hizmetlere göre değişir. Genelde bir odada yatak sayısı en fazla 4 kişi içindir. 2 kişilik odalar ve tek kişilik odalar mevcuttur. Odanın içinde dolap, her kişi için ayrı çalışma masası, 1 adet televizyon, küçük bir buzdolabı ve her kişi için ayrı bir yatak vardır. Odada bulunan tuvalet ve banyo ortak kullanımdır. Daha detaylı bilgiler Ankara özel kız öğrenci yurtları bulabilirsiniz.

 

Özel Yurtlarda Bulunan Genel Hizmetler Nelerdir?

Hemen hemen her yurtta bulunan güvenlik oldukça önemlidir. Giriş çıkışlar belli bir saatte kartlı sistem ile yapılır. 7/24 güvenlik bulunur ve kamera sistemi ile izlenir. Yurtların yönetim bölümünde yurt personeli ve yurt müdürü akşam saatlerine kadar hizmet verir. Her katta bir mutfak ve çamaşırhane vardır. Bu alanlar ortak kullanım alanlarıdır. Ayrıca yemekhanede düzenli olarak yemek çıkmaktadır. Ders çalışmak için etüt odaları, revir, kafeterya mevcuttur.

Öğrencilerin kendi evlerinde ki gibi rahat etmeleri amaçlanarak sunulan hizmetler her yurda göre değişir. İnternet her yurtta mevcuttur. Haftalık oda temizliği temizlik şirketleri tarafından yapılır. Yurtlar üniversitelere yakın yerlere kuruldukları İçin ulaşım çok problem olmamaktadır. Belli saatlerde üniversitelere kalkan servisleri vardır. Ayrıca öğrencilerin sosyal alanları İçin spor salonu, masa tenisi ve bilardo salonları mevcuttur. Yurt fiyatları verdikleri hizmete ve konumuna göre değişkenlik gösterir. Ortalama bir fiyat en az bin lira civarındadır.