Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

Ankara Özel Kız Yurtları Seçimi

Ankara Özel Kız Yurtları Seçimi

Üniversite sınavlarının açıklanması ile birlikte ailesinden ayrılıp, uzak bir şehre okumaya gidecek olan gençler heyecanlanmaya başladı. Bambaşka bir şehirde ve ailesinden uzakta eğitim hayatını sürdürecek olan gençlerin elbette çözmesi gereken en büyük olay kalacak yer sorunsalı. Ancak özellikle kız öğrenciler için dizayn edilen ve hizmete açılan yurtlar bu sorunsalı ortadan kaldırıyor. Çünkü kız öğrenciler için hizmete açılan bu yerler adeta bir ev sıcaklığında ve her türlü imkâna sahip.

Hijyenik ve Konforlu

Ankara özel kız yurtları güvenliği kadar hijyeninden ve konforundan da söz ettiriyor. Yurtlarda yapılan periyodik temizliklerin içinde oda tuvalet ve banyoları da yer alıyor. Öğrenciler için her odada tuvalet ve banyonun bulunduğu bu yurtlarda televizyon gibi bir imkân da söz konusu. Ayrıca odalar tek, çift ya da 3 – 4 – 5 kişilik seçeneklerden oluşuyor her odada dolap, çalışma masası ve oturma ekipmanları da mevcut. Bazı yurtlarda mutfak da odaların içinde yer alıyor. Yani yurtta yemek yemek istemeyen ve kendi yemeğini kendi pişirmek isteyen öğrenciler mutfaklı odaları tercih edebiliyor.

Sosyal Eğlence Alanları

Öğrenciler için önemli olan diğer bir faktör de yurdun merkezi bir konumda yer alıyor olması. Dolayısıyla bu yurtların pek çoğu cadde üzerinde ya da AVM, park, sinema gibi eğlence noktalarına çok yakın. Ayrıca Ankara özel kız öğrenci yurtları toplu taşımaya ya da okullara yürüme mesafesinde olan yurtlar daha çok tercih ediliyor. Bunun yanında bazı yurtlarda öğrencilerin sıkılmaması için spor salonu ve lobi de bulunuyor. Öğrenciler boş zamanlarında bu alanlarda arkadaşları ile keyifli vakit geçirebiliyor.

 

Sıcacık Bir Aile Ortamı arıyorsanız Ankara Özel Kız Yurtları

Ailesinden uzak olan kız öğrencileri konu eden bu yurtlarda 7 gün, 24 saat sıcak su ve internet hizmeti bulunuyor. Ayrıca günün her saati güvenlik kameraları ile izleniyor. Kız öğrencilerin güvenle konaklayabileceği ve sıcak bir aile ortamına erişebileceği bu yurtların ücretleri odadaki kişi sayısına ve yemeğin dâhil olup olmadığına göre değişkenlik gösteriyor. Ayrıca Ankara özel kız yurtları bir çoğun otopark, fitness ve havuz bulunmakta ve hizmete göre fiyatları fazlasıyla değiştirebiliyor.