Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

Çankaya Özel Kız Yurtları

Çankaya Özel Kız Yurtları

Ankara’da okuyan öğrenciler için en önemli sorun kalacak güvenli bir yer bulmaktır. Özellikle de kız öğrenciler kalacak yer bulma konusunda daha temkinli davranmaktadır. Kız öğrencilerin okula yakın, ulaşımın kolay olduğu ve merkeze yakın yurtlarda kalmak istediği bilinmektedir. Öğrencilere iyi bir hizmet sağlayan bu yurtlar adından sıkça söz ettirmektedir. Öğrencilere sunduğu fırsatlar ve uygun fiyatlar ile oldukça kaliteli yurtlar arasında yer almaktadır. Öğrenciler ve aileleri bu yurtları ulaşım imkanlarının iyi olması, yurdun merkezi bir bölgede bulunması ve güvenlik hizmetlerinin üst seviyede olmasına bağlı olarak tercih edilmektedir.

Çankaya Özel Kız Yurtları Avantajları

Bu yurdun öğrencilere sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Yurtta sadece kız öğrencilerin bulunması ve kız öğrencilere yönelik hizmet sağlanması yurdun en önemli özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yurt tarafından sağlanmaktadır. Öğrencilerin ders çalışmaları için hem odalarında ders çalışma masası bulunması hem de çalışma odalarının bulunması yine yurdun önemli özellikleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ankara Çankaya özel kız öğrenci yurtları kesintisiz olarak sıcak suyun bulunması, okul dersleri ile ilgili araştırmaların yapılması için ücretsiz internet hizmetinin sağlanması da yine yurdun sağladığı hizmetler arasında yer almaktadır. Öğrencilerin kıyafetlerini yıkayabilmeleri için çamaşır makineleri bulunmakta ve temel ihtiyaçlarını muhafaza edebilmeleri için yurtta buzdolapları bulunmaktadır. Güvenlik önlemlerinin yüksek seviyede olması ve kız öğrencilerin herhangi bir sorun ile karşılaşmamaları için yurt yönetimi tarafından gerekli hassasiyetin gösterilmesi de bu yurtların sağladığı büyük avantajlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Öğrenciler Çankaya Özel Kız Yurtlarından Memnun mu?

Genel olarak bakıldığında bu yurtta kalmış olan ve hala kalmakta olan kız öğrencilerin yurttan memnun oldukları bilinmektedir. Yurdun öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitedir. Öğrencilerin yurt hakkında şikayetlerinin bulunmaması da memnuniyet derecesinin oldukça yüksek olduğunu göstermektedir.