Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

İzmir Erkek Öğrenci Yurtları

İzmir Erkek Öğrenci Yurtları

Yaşadığı şehirden başka bir şehirde üniversite okumaya giden, evinden ve ailesinden ayrılan gençlerin barınma ihtiyacını karşıladıkları yerlere yurt adı verilir. Kız yurtları ve erkek yurtları olmak üzere gruplara ayrılırlar, kız öğrenciler için kız yurtları, erkek öğrenciler için erkek yurtları vardır. Buralarda öğrenciler yatılı olarak kalırlar, uyuma, yeme - içme, çamaşır, ders çalışma gibi ihtiyaçlarını karşılarlar. Ev ve aile ortamlarını aratmayacak şekilde konfor ve rahatlık sunulur. Üniversite bulunan her şehirde yeterli sayıda öğrenci yurdu bulmak mümkündür. İzmir ilimiz büyük bir şehirdir ve sınırları içerisinde birçok üniversite vardır, bünyesinde çok sayıda üniversite öğrencisi barındırır. İzmir özel erkek öğrenci yurtları sayıları bakımından yeterli düzeydedir.

 

Güvenle Kalabileceğiniz Yurtlar

İzmir, bir üniversite şehirdir, sınırları içerisinde büyük üniversiteler bulunur, bu üniversitelerde öğrenim gören çok sayda erkek ve kız öğrenciler vardır. Özellikle üniversite yerleşkeleri etrafında daha yoğun olarak bulunan İzmir erkek öğrenci yurtları öğrencilere rahat ve güvenli bir ortam sağlıyor. Evlerinde yaşadıkları kadar rahat ve güvenilir bir hayat sunuyor.

Yurtlarda Hangi Hizmetler Var?

Yurtlar, öğrencilere her şeyden önce barınma hizmeti veriyor, tek kişilik veya iki, üç, dört kişilik odalarda her öğrenciye ait yatak, dolap, masa bulunuyor. Odalarda istedikleri şekilde yatabilir, ders çalışabilir veya oturup sohbet edebilirler. Bazı yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği vardır, çamaşır ve kurutma makinesi, ütü, temizlik, internet hizmetleri vardır. Etüt odalarında ders çalışabilir, kitap okuyabilirsiniz. İzmir erkek öğrenci yurtları faaliyetleri arasında spor salonu, Playstation, televizyon olanlar da vardır.

İzmir'in En Güzel Semtlerinde Kalın

İzmir'de bulunan üniversiteler İzmir'in en güzel semtlerinde bulunurlar, yurtlarda bu semtler civarında çoğunluktadır. Bu yurtlarda kaldığınızda her yere ulaşım çok kolaydır, okula ulaşım kolaydır, zaman kaybetmeden okulunuza gidebilirsiniz. Sosyal çevresi geniş, alışveriş merkezleri yakındır.