Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

İzmir Özel Öğrenci Yurdu Fiyatları

İzmir Özel Öğrenci Yurdu Fiyatları

İzmir, Ege Üniversitesi gibi ülkenin sayılı okullarından birine sahiptir. Dolayısıyla bu üniversite her yıl binlerce mezun veriyor. Binlerce mezun verdiği gibi, bir o kadar da kayıt alıyor. Bu yıl da on binlerce öğrenci Ege Üniversitesi’ne kaydını yaptırdı. Ancak bu üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin diğer bir sorunsalı da kalacak yurt bulmak. Aslında İzmir özel yurtlar anlamında hayli zengin bir şehir. İşte İzmir ilindeki yurtların özellikleri.

 

Ev Konforunda Özel Yurtlar

İzmir özel öğrenci yurdu fiyatları yurdun konfor anlayışına göre değişiyor. Örneğin bahçeli, balkonlu ya da teraslı yurtlar ile standart yurtların fiyatları aynı olmuyor. Aynı şekilde kampüslere daha yakın yurtların fiyatları daha yüksekken, toplu taşıma gerektiren yurtların fiyatları daha uygun olabiliyor. Ancak İzmir ve çevre ilçelerindeki özel öğrenci yurtlarının pek çoğu ev konforunda olan konaklama merkezleri.

Kişi Sayısına Göre Fiyat Değişiyor

Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamak isteyebilirler. Bunu karşılayacak özel yurtlar bulunuyor. Ancak 2 – 3 – 4 – 5 kişilik odalar da mevcut. Dolayısıyla İzmir özel öğrenci yurdu fiyatları odadaki kişi sayısına göre de değişiklik gösteriyor. Ayrıca odalarda buzdolabı, çamaşır makinası ve mutfak gibi ayrıcalıkların bulunduğu en tipi yurtlar da var. Bu yurtlar diğer yurtlara göre daha fazla kira bedeli talep edebiliyor.

Merkezi ve Toplu Taşımaya Yakın

Bazı yurtlar şehirden biraz uzak olabiliyorken, bazı yurtlar şehir merkezinde yer alıyor. Bu da öğrencilerin sosyal alanlara ve toplu taşımaya yakın olması anlamına geliyor. İzmir özel öğrenci yurdu fiyatları konuma göre de değişiklik gösteriyor. Hemen kampüsün dibinde bulunan yurtlarda da konaklamak mümkün. Bunun yanında çevre ilçelerde bulunan yurtların çoğu da okula yürüme mesafesinde ya da toplu taşımaya çok yakın.